Epal Paletler: Taşıma Ve Depolama İçin Çevreci Bir Seçenek

Epal Paletler: Taşıma Ve Depolama İçin Çevreci Bir Seçenek

Epal Paletler: Taşıma Ve Depolama İçin Çevreci Bir Seçenek

Paletler, ürün depolama ve taşınmasını yapan lojistik firmaların bu süreçlerdeki ana taşlarıdır. Özellikle gelişen sektörlerin ihtiyaçları ile doğrultulu olarak artan palet üretimleri, bu durumu açıkça yansıtır. Örneğin, Epal palet üretimi 2021'de rekor seviyeye yükselmiş, ilk kez 100 milyondan fazla Epal ahşap palet üretilmiştir. Ancak artan bu rakamlar, aynı zamanda Epal palet üretiminin çevreye etkisini de merak konusu yapmıştır. Paletleri üretmek için doğal hammadde gerektiğinden, üretim sürecinde gereksiz atıkları ve emisyonları azaltarak çevreyi koruma fırsatı vardır. 

Peki Epal Paletleri çevreci yapan diğer sebepler nelerdir?

Epal Paletleri çevreci yapan ana sebep hammaddesidir. Bu paletler ahşaptan yapılır ve hammaddesinde, standartlar gereği, dayanıklı ve kolay işlenebilen çam ağaçları kullanılır. Çamın yenilenebilir bir kaynak olması ve plastik ve benzeri gibi kimyasal içeren alternatiflere göre çevreye etkisinin daha az olması, Epal Paleti çevreye duyarlı tüketiciler için uygun bir seçenek haline getirmektedir.

Diğer bir sebep ise Epal Paletin standartlarının Avrupa Palet Birliği tarafından belirlenmesidir. Sıkı bir denetim altında ve titizlikle işlenen bu paletler, hammadde kalitesinden işlem sürecine kadar dikkatle izlenmektedir. Tüm bunlara ek olarak, bu paletlerin üretim yetkisi sadece lisans sahiplerine verilir ve özel Epal damgaları yoluyla üretim sonrası da takip edilir. 

Kalitesini ve dayanıklılığı arttırmak amacıyla, Epal Palet aynı zamanda ısıl işlem görmektedir. Bu işlem sayesinde ahşabın nem seviyesi uygun koşullara göre dengelenir ve böcek ve benzeri haşerata karşı dayanıklılığı arttırılır. Ek olarak, bu işlem paletin ömrünü uzatır, bir ton üstü yük taşımaya elverişli hale getirir. Ayrıca, çok kullanımlıdır. Bu nedenle, taşıma ve depolamada birçok sektörüm ideal seçeneğidir.

Son olarak, Epal Palet yapısından dolayı geri dönüşüme elverişlidir. Atıklarının doğada yok olma sürelerinin yüksek olduğu kimyasal alternatiflerine kıyasla, Epal geri dönüştürülebilir, pelet ve benzeri ürün olarak işlenebilir ve doğaya daha az zarar verir.

Sizde çevreci ve yüksek kaliteli paletlerle ürün taşıma ve depolama süreçlerini iyileştirmek isterseniz, ürünlerimiz kısmından Epal Palet ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek istek ve ihtiyaçlarınıza uygun ürün ve hizmetleri bulabilirsiniz.

Paylaş